Vyhledávání

Kategorie

Články pro Vás připravuje

Články plné zajímavostí pro Vás!


Cvičení s kočárkem, jak na to

  Publikováno 11.05.2019   |  Matka v běhuMnoho maminek, které přijdou na cvičení s kočárky - Matka v běhu, čeká, že celá lekce je vedena u kočáru a jsme stále v pohybu. Opak je pravdou. Proč? Snad to nevyvolá veliký rozruch, ale… Celkově mi přijde, že jsou přesně 2 hlavní poly maminek - ty aktivní, které by nejradši makaly hned po porodu a pak ty, které to neřeší a do sportu se nehrnou, protože se hodně naběhají kolem ratolesti, nemají chuť a nebo prostě mají dovolenou. Pozor, i pro ty aktivní mám taky prst nahoru. Nic se nemá přehánět a s aktivitou bych začala opatrně. I když jsem taky blázen, počkala jsem si na vše až když to mělo svůj čas a já viděla, že to to tělo dá. Nebudu vám lhát, ale těžce jsem ze začátku nesla, když jsem nezvládla pár cviků, které mi dřív nedělaly problém, protože tělo najednou nefungovalo, jako dřív. Proč necvičíme s kočárkem Obecně vidím (a na sobě i cítím), že většina maminek má přetížené trapézy, předloktí apod. Jednoduše, záda a ruce trpí. Trpí pořád, protože děti nosíme a různě taháme. Nebudeme si nic nalhávat, ale 100% ergonomicky, tak aby všechny svaly byly zaktivované, aby nic v těle netrpělo, to neděláme. Když si vezmu, že držím rukojeť kočárku, 99% maminek ji např. při výpadu (zátěži) ještě intenzivněji stiskne a při pohybu nahoru automaticky zapojí už tak přetížený trapéz a je to jako jeden začarovaný kruh. Přetěžujeme přetížené. Přesně to je jeden z důvodů, proč necvičíme s kočárky a hodně věcí děláme do prostoru bez extrémního využití pomůcek. V tréninku jsou cviky zaměřené na nohy a kompenzačí na diastázu, záda apod. Jak na to, když musíme držet kočárek Úchop na kočárku by měl být volný, lokty by neměly být propnuté, ale mírně pokrčené, stejně tak i kolena. Myslete i na pánevní dno. Pozor i na ramena, která odtahuje od uší a od stran.

Číst více

Sociální sítě jako drtiče dnešních maminek

  Publikováno 23.04.2019   |  Matka v běhuNedávno mě možná až zabolela jedna hezká zpráva: “Stíháte toho tolik, až si připadám nemožná.” Mám teď chvíli čas, je 17:00 a Emička usnula. Přesně vím, co se bude dít v noci a tak vám tu “dokonalost” trošku představím.

Číst více

Jak vybrat kočárek a neudělat krok vedle

  Publikováno 21.04.2019   |  Matka v běhuKdyž jsme vybírali kočárek, šlo hlavně o to, aby se nám líbil až s ním budeme jezdit. Já poblázněná hormony měla vybráno hned. Věděla jsem který chci snad ještě před tím, než jsem kdyz čekala dítě. Ale byla to správná volba?

Číst více

Lechtání STOP

  Publikováno 28.03.2019   |  Matka v běhuPamatujete si na doby dětství, jak vás někdo lechtal? Já si pamatuju, jak jsme při hraní na nakupování na konci lechtali Jitku, která u toho vždycky neskutečně pištěla a potom plakala. Nikdo jsme nechápali proč pláče, vždyť se celou dobu smála?!

Číst více

Pokračování s příkrmy - ovoce, křupky, kaše

  Publikováno 23.03.2019   |  Matka v běhuNež jsem se dostala k napsání pokračování s příkrmy, stala se z Emči labužnice. Ale o tom víc zkušeností jsme nasbírali.

Číst více

Vývoj miminek a bič dnešních maminek

  Publikováno 05.03.2019   |  Matka v běhuV poslední době vidím čím dál víc maminek kolem sebe, jak jsou nešťastné z toho, že Anička už se otáčí, ale jejich Eliška ještě ne. Davídek dokonce už leze, a to jsou od sebe jen 3 týdny! Co je tedy správně? Jak je to s tabulkami?!

Číst více

Bugáč vs. Thule

  Publikováno 18.02.2019   |  Matka v běhuPřišlo i nespočet dotazů na kočárky, které máme a proč máme dva. Snad tento článek zodpoví všechny odpovědi a pokud ne, průběžně ho ráda zaktualizuji.

Číst více

Strava dětí cca od 4 let a sport

  Publikováno 11.02.2019   |  Matka v běhuLucku už znáte, měla jsem tu možnost vyzpovídat ji ohledně těch nejmenších dětí a stravy, ale jak je to s většími dětmi od 4 let a výše, jaké jsou vhodné svačiny a jak kombinovat stravu a první sport? Co by v dětské stravě nemělo chybět?!

Číst více

Velké odhalení těhotenských čajů

  Publikováno 29.01.2019   |  Matka v běhuDlouho jsem váhala, zda článek zveřejnit nebo ne, protože kolem kojeni a všeho je asi tak miliontřistapadesáttisic otazniků… Ale po posledních týdnech zkušennosti s přikrmy a tim, co se dává dětem jsem došla k závěru, že jeden článek na čaje už mi web nezboří.

Číst více

Jak zavést zeleninové příkrmy

  Publikováno 22.01.2019   |  Matka v běhuNa začátku to byl doslova blázinec a skončilo to hned na úvod alergickou reakcí. Asi mě prostě chtěla utvrdit, že to dělám správně a opravdu reaguje :) Teď už si jedem doslova na vlně zeleninky a dáváme to na pohodičku (teda na lžičku).

Číst více« Předchozí 1 2 3 4 5 6 10 15 19 Další »