Vyhledávání

Kategorie

Články pro Vás připravuje

Články plné zajímavostí pro Vás!


Půlmaraton Vám zajistí zbytek života v běhu

  Publikováno 20.01.2016   |  Nikola radí/zkoušíS běháním se v poslední době roztrhl pytel a tak se stalo, že i já, odpůrce tohoto sportu jsem podlehla a našla novou vášeň.... Za 2 roky, kdy běhám mi přišlo do cesty mnoho otazníků a informací, které jsem na začátku ani neměla. Možná to byla lenost načítat články a chyběla mi i jistá odbornost. Teď už vím, že bych asi byla někde úplně jinde.

Číst více

WINTER RUN aneb na každého jednou dojde

  Publikováno 18.01.2016   |  ZávodyV televizi hlásili příchod extrémních mrazů, ale ani to mě neodradilo od startu na WINTER RUN. Závodu, kam jsem poprvé vyrážela i s cílem, připravit reportáž. Od závodního stavu jako bych si odpočala a tak jsem se těšila na nával adrenalinu. Čekalo mě 8km, které se však proměnily v peklo.

Číst více

Postav se zimě čelem!

  Publikováno 09.01.2016   |  Cesta za snem - MARATONV životě nám přijdou do cesty horší překážky než je sníh a zima. Tak se tomu postav čelem! “Nachumelilo!“ „Mrzne!“ A mnoho dalších výkřiků a pohrom slýchám denně na trénincích. „Můžu běhat v zime?“ „Jak se mám obléci?“ a daleko více otázek se valí den co den.

Číst více

Zlaté mléko jako předzvěst Vánoc

  Publikováno 01.01.2016   |  ReceptyV posledních dnech jako by se s mrazivými dny rozthl pytel. Nastala rána kdy se přemlouvám, abych vstala natož vylezla z peřin a tak jsem hledala jak si je zpříjemnit a těšit se na to, jak budu moci vyskočit! Nemusela jsem chodit moc daleko. Zlaté mléko se postaralo o radostné chvíle a jako bonus jsou vitamíny navíc.

Číst více

Rok 2015, to byly nekončící sportovní galeje

  Publikováno 31.12.2015   |  ZávodyDalší rok je úspěšně za námi a když se poohlédnu zpět, určitě jsem v ničem nezahálela a vy jste byli u toho, a to nemalou součástí. V mém životě nastalo mnoho změn a kupodivu nejenom těch sportovních. Ráda bych je zrekapitulovala.

Číst více

Pětadvacet poprvé!

  Publikováno 29.12.2015   |  Cesta za snem - MARATONPětadvacet padlo poprvé a já si připadala, jak po parádním výprasku. Ale řeč není o trestu, ale mých prvních 25km poprvé v životě a v kuse. Někdo by oponoval, vždyť uběhla spartany, to mělo i víc, ale běžecká realita je jiná.

Číst více

Nic není nereálné. Tyhle holky mají grády!

  Publikováno 26.11.2015   |  Nikola radí/zkoušíUběhnout trifectu na Spartan Race Czech Republic? "Je to jen o hlavě" není to nic nerálného. A se závody jako např. i ARMY RUN, Bahňák nebo 360 challenge, staly hnacím motorem a cílem mnoha lidí, kteří chtějí změnu. O to víc životní změnu.

Číst více

Osobní trénink jde s dobou jako móda

  Publikováno 21.11.2015   |  Nikola radí/zkouší


Kongres Pohyb a Zdraví přinesl obohacení a znovuotevření očí. A přišel právě včas. Tento týden se mě na tréninku klientka zeptala: "Jak dlouho už trénuješ? Stačilo naučit se všechny ty cviky?". V tu chvíli mi došlo jak veliký kus cesty to byl, ale že je to vlastě začátek!

Číst více

MOST, jako návrat do dětsví

  Publikováno 20.11.2015   |  Nikola radí/zkoušíMost, král cviků, ale i cvik z dětství, který jsme zvládali všichni. Kde jsou ty časy?

Číst více

SPORTUJU ZA CUKROVÍ

  Publikováno 02.11.2015   |  Nikola radí/zkouší


Most, král cviků, ale i cvik z dětství, který jsme zvládali všichni. Kde jsou ty časy? Není totak dlouho, kdy jsem si pročítala články, které se věnovaly různým cvikům, kde byl zmíněn i most. Cvik, který v dětství dával každý z nás. Vlivem vývoje, růstu a především i sedavějšímu způsobu života se ale najednou stává challenge. Vrtalo mi to hlavou až do večerní hodiny, kdy na mě čekala skupina klientů, kteří nevěděli, co je čeká. Ano, padlo testování. Na konci hodiny, která je vždy věnováná mobilitě padl i most. Spíš pokus o most. V článku nelhali. A tak postupem času zjišťuji, že z mých 30 otestovaných jedinců pouze 6 dalo super most a u zbytku se našla řadá problému, ať už špatná mobilita v ramenou, slabá ramena, u některých dokonce zaznamenány i zkracené flexory v oblasti kyčlí. Se strachem v očích se půlka hroutí na zem. "Na všem se dá pracovat." A tak máme na tréninku novou výzvu - návrat do dětství - pokořit most. Mobilita se řadí k mým doplňkovým aktivitách, a ikdyž jsem v posilovně občas za exota, nestydím se za to, že občas vypadám jako když lížu zeď nebo se snažím obmotat si tělo nohama. Všechno nás rozvíjí a posouvá dál!

Číst více« Předchozí 1 6 11 12 13 14 15 16 17 18 20 Další »