Zpět na výpis článků

První dovolená s dítětem = galeje

Publikováno 11.06.2019  |  Matka v běhuPrvní dovolenou s Emčou jsme si všichni asi jen malovali :D Realita byla trošku jinde. Relaxujeme až teď, doma. (Následující řádky jsou i s nadsázkou).

 

Všechno začalo skvěle už jen zjištěním, že do 2 kufru o objemu 120 litrů / kus se nevejdeme. Zachránily nás až 3 příruční zavazadla a to byly zipy na prasknutí.

Dovolená začala tak, že málem ani nezačala, když jsem 15 minut před odletem na jiném gatu (protože nám byl na poslední chvíli změněn) přebalovala Emču a pak s plínou na hlavě letěla přes celý terminál, protože nás naposledy vyvolávali do letadla. Hned na úvod nás znali všichni spolucestující. Skvěle to zahrála do autu Emča, která všem mávala a smála se na ně, takže nám bylo brzy odpuštěno. (Svalovku z toho sprintu jsem měla ještě v půlce dovolená, ale aspoň jsem si trhla nový osobák a hodinky pěly chválu na zrychlení).

 

Ubytování bylo malebné, kousek od samotného moře. Jediný háček bych snad našla jen na tom, že všude byla jen dlažba a tak byla slečna Ema značně omezena na pohyb vystlaný dekou. (Jak jistě chápete, tohle teritorium prozkoumala rychle a tak ji po pár dnech přestalo bavit. Nastal křik při každém pohledu na deku na zemi).

Postýlka nakonec nebyla a tak si blaženě pospávala mezi rodiči, kteří díky jejímu neustálemu nočnímu cestování byli stále vzhůru a ve střehu. Vše vygradovalo až v nabídku tatínka, že půjde spát do obýváku, kde si rozloží a povleče gauč. “No to snad nemyslíš na první společné dovolené, kde jsme jako rodina, vážně!” Tiše, trpěl noc co noc vedle mě, dál.

 

Jestli jste si představovali (stejně jako my), že vás ráno budou budit zvuky moře a ptáků, zůstaňte u představ. Po probdělé noci nás budilo škrábání prstíčkem, v lepším případě funění do ucha. Ema ani na dovolené neměla slitování a tak nás do půl 7 nechala vyspat 2krát! Za to jsme se nikdy nemuseli bát, že by jsme nějaký výlet nestihli. Všude jsme byli se značným předstihem a dávno už jsme měli i po svačině.

 

Absolutním okouzlením pro všechny zúčastněné ale byla příroda, jídlo a zvířata. Meloun jsme si chodili trhat za barák na zahradu. Denně jsem měli čerstvě ulovenou rybu apod. Delfíni a želvy udělali na Emču veliký dojem, až ji to zvedlo na kolínka, kde doposud ještě nebyla.  Kosatky prospala, ale zná je z vyprávění a to prý stačí. Dokonce jsme se ocitli i na policejní stanici, ale to až někdy příště. Monacký kníže dokonce profrčel kolem a tak má holka i nějaký ten zážitek s videem.

 

Ema miluje režim a tak se nám za celé 2 týdny nestalo, že by jsme se ruku v ruce procházeli po promenádě a užívali si hudby, větru ve vlasech a vůni francouzského vína. Za to jsme denně od 7 večer seděli doma a blaženě koukali, že usnula a začala dovolená. Já to plná dojmů z celého dne zapíchla denně v 8 a bylo po mejdanu.

 

Ale vzpomínky na první společnou dovolenou zůstanou věčné a vděčné.