Zpět na výpis článků

Postav se zimě čelem!

Publikováno 09.01.2016  |  Cesta za snem - MARATONV životě nám přijdou do cesty horší překážky než je sníh a zima. Tak se tomu postav čelem! “Nachumelilo!“ „Mrzne!“ A mnoho dalších výkřiků a pohrom slýchám denně na trénincích. „Můžu běhat v zime?“ „Jak se mám obléci?“ a daleko více otázek se valí den co den.

Není den, kdy bych neotevřela zprávu, kde by nebylo: „Dobrý den, chtěla bych běhat, ale venku je zima, můžu?“ Samozřejmě, že ano! Vzpomínám na svou loňsko zimu, kdy jsem také poprvé začínala běhat v zimě a mrazu. Bála jsem se o své zdraví a tak jsem se pořádně strojila, abych náhodou při běhu neumrzla. Domů jsem se vracela uřícená a po cestě zpátky jsem mohla hledat jednotlivé odhozené kusy oblečení :)

Letos už na to jdu jinak a více zkušeně. Kromě imunity, která se posunula diametrálně jinam, a já se stala odolnější, jsem se na zastávkách přestala klepat jako ratlík... Běh se mi doslova zaryl pod kůži a tak mě už nerozhodí ani kapky deště nebo vánice.

 

Jak na to


Nedávno mi psala Gábina P., co na sebe... Nehledejte v tom žádnou vědu. Představte si, že třeba jdete na běžky. Tělo se pohybem zahřeje, takže nepotřebujete žádný huňatý svetr nebo oteplováky s kamašema. Pojďme na to od země:
Přes zimu nosím vyšší ponožky, které jsou až nad kotníky (někdy i podkolenky). Při dnech, kdy teploměr ukazuje mnoho stupňů pod nulou natahuji zateplené legíny, ale jinak si vystačím s klasickými (např. od Nessi  nebu UA.

Bez tílka se neobejdu a pak už jen termotriko až ke krku s dlouhým rukávem a lehká bunda.

Čepice, rukavice a nákrčník


Rukavice beru jen zřídka, při největších mrazech. Víc mi překáží než pomáhají. S čepicí to je hodně podobné. Obvyhle si vystačím s šátkem, ze ktrého jde udělat nákrčník, protože nemám ráda, když mi táhne na krk. A je to! Nic víc, nic míň.

Takže můžem vyrazit. Ikdyž se přes zimu hlavně nabíhají kilomtery, sami zjistíte, že běhat ve sněhu je náročný a tak tvůj trénink nebude mít až tak závratně vysoký počet naběhaných kilometrů, ale těch zážitků!
Vyběhni i v zimě a kochej se třeba tím, jak se třpytí sníh. Nebo se k nám přidej každý čtvrtek od 17:30 hod.