Zpět na výpis článků

Velké odhalení těhotenských čajů

Publikováno 29.01.2019  |  Matka v běhuDlouho jsem váhala, zda článek zveřejnit nebo ne, protože kolem kojeni a všeho je asi tak miliontřistapadesáttisic otazniků… Ale po posledních týdnech zkušennosti s příkrmy a tim, co se dává dětem jsem došla k závěru, že jeden článek na čaje už mi web nezboří.

 

Testovala jsem doma několik druhů - LEROS, WELEDU, HIPP, SONNENTOR, Gřešik a APOTHEKE (takové ty, co jsou dostupné skoro všude). A jak to vyšlo?

 

Bez jakýchkoliv zkoumáni krabiček jsem si ho ovoněla a potom jen cvakla konvici a každý jsem jeden týden popíjela. Na vůni byla nejvýraznější Weleda a Sonnentor, tam je to doslova nálož bylin, a vůně se stejně tak odrazí i do chuti.

Leros a Apotheke voněly o něco méně a jejich chut  byla mírně nakyslá, což mi rozhodně nevadilo a v návalu všech čajů mi to přišlo jako zpestření.

Posledni do ruky se mi dostal Hipp. Na první pohled jsem ocenila, že jako jediný nemusí být zalívaný jen horkou vodou, díky tomu, že je granulovaný. Ale… Chutové pohárky křičely na poplach. Po týdnu jsem si říkala, čím to je, že je na něm taková závislost?

 

Jedno odpoledne jsem všechny krabičky otočila a záhada byla odhalena. Spíš jsem byla hodně zklamaná. Bohužel se už i do čaje pro maminky přidává cukr, aby čaj chutnal. Uměle si tak na něm vytváříme závislost. Smutně jsem se spíš zamyslela nad tím, proč, ale odpověd jsem nenašla. Proto u mě HIPP dostal absolutně nula bodů. Ostatní čaje mám doma a teď v zimním období na ně nedám vůbec dopustit. Ráda je střídám podle toho, na který je zrovna chuť.

 

Proč pít kojící čaje

Většina čajů obsahuje fenykl, který je dobrým pomocníkem s bojem při nadýmání miminka a napomáhá k tráveni. Bylinky, které čaje obsahují podporují tvorbu mléka a zároven doplnujete pitný režim. Málo kdo ví, že kojící čaje mimo jiné i zvyšují odolnost organismu. Díky nim lépe odchází škodliviny pryč z těla.

 

Ale ani s nimi by se to nemělo přestřelit, přeci jen jsou to bylinky. Proto se doporučuji 2 - 3 šálky denně. Já osobně nejsem veliký milovník vody, tak si vždy od 1,5 litrové konvice vložím 3 sáčky, vylouhuji a popíjím celý den. Obecně je lepší čaje střídat, už jen proto, že každý obsahuje trošku jiné bylinky a tak se dá vždy podpořit něco jiného.