Zpět na výpis článků

Už to přišlo! A pošťák zvonil 2 krát!

Publikováno 12.10.2016  |  Závody 

O víkendu Prahou povane hořká příchuť angličáků. ARMY RUN zamíří do Prahy! Nemohla jsme si vybrat lepší závod na zakončení sezóny a tak už teď po večerech procházím startovní listinu s věhlasnými jmény, která budu vyvolávat na startovní pole!
Kromě mé nové svěřenkyně Zdeňky, na kterou jsem nesmírně hrdá a má mou plnou podporu a povzbuzení, se na závod chystá i skupina běžců, která se rozhodla okusit hořkou příchuť dýmu a překážek. Jak to asi dopadne, když se běžci rozhodnou zkusit překážkový závod? Spousta srandy v přípravě... S nástupem jara jsme využili zlepšujícího se počasí pro ranní trénink ve stylu „bootcampu“.....vzhledem k čistě běžeckému zaměření většiny účastníků jsme se v prvních týdne zaměřili hlavně na posílení středu těla a běžeckou plyometrii ... ale s postupným přidáváním komplexních cviků a využívaním „překážek“, které nabízí Letná, se objevil první návrh – nezkusíme zaběhnout podzimní ARMY RUN, když bude v Praze?, usmívá se trenérka Simona Černá z Running Mallu.
Skalní skupinka cca 7 lidí si závod zaregistrovala a začal drilovat ... Ano, zejména angličáky a nějaká „zvířátka“ ( neb kačáci/žabáci jsou záruka ), poohlédli se po stěně, monkey bars, laně ... prostě jsme v tréninku vyzkoušeli věci neznámé, zaměřili se i na týmovou spolupráci ... a v sobotu bude Team Black S připraven na startu, vzpomíná Síma na přípravu.
Stejně tak tomu bylo i Zdeňky, kde padlo rozhodnutí zaběhnout Prahu před cca 3 týdny. Příští týden zkusíme překážky a uvidíme!, usmívala jsem se. Za tuhle holku dám ruku do ohně, že tam nechá duši a podá výkon, kterým všem vytře zrak. Jemná blondýnka má skvělý běžecký potenciál a angličáky tam seká jedna radost. Překvapí ji organizátoři na trati?!
I tady se závodníci mohou těšit na profesionální vojáky na trati. Trať je vedena podel mé nejoblíbenejší běžecké části Prahy a tak se stáčí až na Vítkov. Trať NATO se pyšní popiskem 10+, kolik tedy má? To se dozvíme v sobotu. Po loňské zkušennosti (zde) všem doporučuji se ustrojit. Ale péřovku nech doma. Dlouhé termo kalhoty a trčko budou na místě.
Bojíš se, že bys vyběhnul vymrzlí? Tak na to zapomeň! Už teď se s Vichym těšíme na rocvičky a parádní podání dýmovnic od Henryho! Takže v sobotu na startu!