Zpět na výpis článků

Sezona 2015 - běž a nezastav!

Publikováno 13.10.2015  |  ZávodyPraha Půlmaraton

Nomen Run

Běh pros světlušku

Bahňák

Spartan Race Liberec

Karlovy Vary Půlmaraton

Spartan race Donovaly

České Budějovice Půlmaraton

Birell Grand Prix 10km

Ústí nad Labem Půlmaraton

Teri bear

Spartan Race Kouty

360°Challenge

ARMY RUN

 

Sezona 2015 pro mě tento víkend skončila. Byla doslova nabitá k prasknutí a mohu říct, že málokterý víkend byl volný nebo oddechový.

Když jsem se loni rozhodla rozběhnout, nenapadlo mě, kolik kilometrů letos naběhám v závodním tempu.

Celkem to bylo 12 závodů - 188,89 km.  Z toho 13 km za dobrou věc (Běh pro Světlušku a Teri bear), 94,39 km v tempu RunCzech, 5 bahňáckých kilometrů na Bahňáku v Sokolově, 26 km bez mužů na Nomen Run a 50,5 sparťanských km v ČR i na Slovensku. Zaběhla jsem si svou nejrychlejší desítku a půlmaraton si zlepšila od března do září za 15 minut.

Celé to začalo loni jako výzva, jako jedna velká Cesta za snem - uběhnout v Praze 28. 3. 2015 půlmaraton, ale tím to zdaleka neskončilo. Start na půlmaratonu byl jednoznačně start něčeho nové - celé sezóny a teď, když s bolavýma nohama sedím na gauči a poohlížím se zpátky vidím, že to stálo za to. Nejedno odříkání, jako by mě hnalo dál. Možná jsem letos promeškala snad každou party, ale zažila jsem mnoho okamžiků sebepřekonání a poznala nespočet lidí, se kterými jsem si kolikrát jen plácla zpocenou rukou, ale vzpomínka bude mnohdy silnější než propařený barový večírek. Ani dnes ze mě není expert přes běh a pořád dokola zkouším a poznávám, ale ono zakázané slovo (běh) se stává novou vášní a koníčkem.

 

Kromě samotného běhu jsem si na svá bedra vzala i druhou stránku - produkční/organizační. Spolu s Verčou jsem se vrhla do prvního závodu 360°Challenge v dubnu a pak už pokračovala po své ose. Pomocná ruku padla i v ARMY RUNu a za kluky musím říct, že tahle sezóna stála za to. Na Vyškov jen tak někdo nezapomene a vojenské nástupy a dráhy z týdenního pobytu v kasárnách mi v uších zní ještě dnes.

 

Nakonec jsem ještě připravila Nikitu na ARMY RUN a v cíli byla hrdá na její výkon, kde překvapila nejenom diváky, ale i mě samotnou.

 

Je hezké mít kolem sebe lidi, kteří zabojují společně proti osudu s Nocí na pomoc a tak i letos jsme pomohli 2 dětem - Míšovi a Terce, kde jsme společně vybrali nemalé částky na jejich léčebné pobyty.

 

 

 

A teď?

Konec sezóny? Už teď vím, že moje kecky v rohu stát dlouho nebudou a tak se už těším na výběh podzimními cestičkami. Na výběh, kde mě nohy samy ponesou, bez žádného honění času, intervalu nebo kopce. Ikdyž!  Letos mám ještě jeden cíl - běhnout 30km v kuse. Příští rok je horkým favoritem na seznamu MARATON. Tomuhle králi bude patřit má celá zimní příprava. Ale ani vás neochudím. Těšit se můžete na 360tku v Praze, Jablonci a dokonce i na jednu speciální novinku!