Zpět na výpis článků

RunczechStar - hvězdy nepadají z nebe

Publikováno 06.10.2016  |  Závody
Psal se rok 2015, když odhodlaná paní R. zavolala a řekla si ve svém životě DOST, chci změnu. Začaly jsme spolu trénovat a netrvalo dlouho a přidala se i její kamarádka paní Martina. Po krátké době jsme si začaly tykat a tak odpusťte, budu jim říkat “holky”.

S holkama jsme nedávno oslavily výročí. Nejdříve padl 40cátý trénink a potom rok spolupráce. Za ten rok se toho stalo mnoho, ale co hlavně ... padla rozhodující výzva – uběhnout(  a podle slov holek hlavně dokončit a „přežít“) na podzim 2016 SPARTAN RACE.
O holkách jsem se už jednou zmínila zde, ale teď přišel den zúčtování a v neděli se postavíme na start!
Zdraví máme jen jedno a tak zatím, co jsme se na tréninku usmívaly, že na trati budeme mít i vlastního zdravotníka v podobě manžela paní R., přišla na řadu operace kolene, která ji zcela vyřadila z přípravy. A tak na start nastoupí manžel B. (ne ten druhý manžel, ale pan Břéťa).
Tréninky se nesly s podtextem humoru a hecování, ale jak se blíží den „D“, tak i mírných obav. Já se ale nebojím. Vím, že to bude dřina, nic není zadarmo, ale paní Martina a manžel Břéťa se s tím poperou bravurně. Angličáky jsem jim dávkovala pravidelně po celý rok, i když svorně tvrděj, že to prostě natrénovat nejde, že se to musí jen přežít...

 
Při jednom venkovním tréninku Břeťa najednou zvážněl a prohlásil My nebudeme Spartani, nýbrž SPARTANSKÁ pěchota. Na předposledním tréninku pak padala i jedna slovní hříčka za druhou tipu: “Bolelo tě něco? - „Jo... Sebevědomí”.
14 dní před startem cvičíme naposledy se zátěží. “Břeťo, pro tebe tu mám 4 kg a pro Marťu. 3 ”. “A nemůžu si vzít ty 3 kg?” ptá se Břéťa. “Ne, ty musíš ty 4 kg, na rozdíl ode mě na to máš svaly” hecuje ho Martina.
Ke konci dolaďujeme poslední detaily, co s sebou na trať a jak bude vypadat poslední týden do závodu - stravu apod. Do toho Břeťa (opět s vážnou tváří) prohlásil “Koupil jsem si biatlonovej dres - vypadám v něm jak teletabies”, čímž nás opět totálně odboural. Loučíme se v dobré náladě, a já slibuji, že souhrn pošlu ještě emailem. Na ten mi vzápětí přichází jako odpověď jediná věta “Ježiš, to bude masakr neviňátek”.

Držte nám palce, tohle je víc než závod! Tohle je závod se značkou život!