Zpět na výpis článků

Poslední dny před porodem a trénink jako bonus

Publikováno 22.07.2018  |  Matka v běhuOsobně jsem čekala, jak ke konci budu nemotorná, překážet si a každý pohyb bude problém. Nikdo mi nesliboval lehčí vyhlídky a hodně lidí navíc přidalo i otoky, které mi budou bránit v psaní sms nebo dokonce udržení hrnečku. Jak to nakonec dopadlo?

Nebudem si nic nalhávat, konec je trošku náročnější, podle mě víc psychicky. Mě osobně rozbrečelo možná i to, že pošťák nám ráno nic do schránky nehodil a přijde zase až zítra. Nebýt Dany, lítala bych s batohem a TRX po hřišti asi opravdu až do porodu a snažila bych se na poslední chvíli urvat ještě nějaký ten klik nebo dřep do zásoby. Jenže už cca od 33 týdne mě začala bolet esíčka a při kroku do strany jako by mě někdo bodal do stydké kosti. Ráno jsem se kolikrát ani nemohla přes bolest zvednout z postele a začala jsem se u ní pídit proč tomu tak je. Dana mi ale ukázala jak na to jít doslova od lesa!

 

Během těhotenství dochází k uvolňování vazů a rozvolňování kloubních spojení. Tělo se tak postupně připravuje na porod. S rostoucím břichem dochází k většímu prohnutí v oblasti beder a i to může způsobovat neplechu. Stabilizátory pánve jako by najednou přestaly existovat a už frčíme na kolotoči s názvem prodloužená jízda bolesti.

Nenapadlo by mě, že to trápí 90% maminek, protože se o tom prostě nemluví. Sama jsem se setkávala s názory tipu: Co čekáš, když ti vyrostlo břicho.” nebo “S esíčkama jsi měla problém před tím, tak to teď pár týdnů vydržíš a ono si to pak zase nějak sedne”. Nějak jsem se s tím nechtěla smířit. Mám dokonce i kamarádku, které se to kouslo tak moc, že prostě nevstala a doslova čekala do porodu, až se zmenší tlak a břicho a ona se bude moct v klidu zase projít a netahat nohu za sebou.

I když hodně lidí tvrdí že na to nic neexistuje, jde všemu minimálně předejít nebo bolest zmírnit.

 

Chceš si ulevit od bolesti? Připravila jsem pro tebe na doporučení Dany pár cviků, které posilují především stabilizátory pánve, zapojují mozkové hemisféry, zlepšují koordinaci a zároveň aktivují i pánevní dno.

 

CVIKY nalezneš zde: 

 

A kdo je Dana? o ní více příště :)