Zpět na výpis článků

Poprvé trošku jinak

Publikováno 03.10.2018  |  Matka v běhuPrvního cvičení jsem se trošku bála. Po slavném císaři jsem moc nevěděla, co mám čekat. Během procházek s maminkami jsem se setkávala s různými zkušenostmi a příběhy. Zatím co jedny vyprávěly o úkrutné bolesti a nefunkčím těle minimálně půl roku, jiné byly skoro hned zpět.

A tak jsem nechtěla nic podcenit. Celé šestinedělí jsem se věnovala jizvě a pánevnímu dnu. A nevynechávám to ani dnes. Denně na to čas nebyl ani není, nebo občas není ani pomyšlení, ale každý asi chce vypadat tak, aby se cítil dobře, co nejdřív. Přiznám se, že jedinou výhodou je, že už před porodem jsem si dala do hlavy, že děti mohou změnit naši postavu a tak jsem k tomu i přistupovala. Vždycky jsem se bála, toho, jak se budu rok vracet zpět a bude to dřina a odříkání. Ale...

Nakonec mi stačilo šestinedělí. Velkou výhodu přikládám i kojení. Vše okolo návratu po porodu a 9 měsíčním obdobím slávy je ale hodně individuální. Myslím, že ty, které se snažily být aktivní i během těhotenství mají pak o trošku lepší comeback. Tělo si pamatuje hodně. Každopádně bych se nehrnula do žádných diet. Ba naopak se snažím teď jíst o to víc zdravěji, abych té naší slečně dala to nejlepší. Však ne nadarmo jsou děti naším odrazem. Nebudu vám lhát, že nemám denně nějaké sladkosti, ale většinou si toho hodně snažím upéct sama nebo vybírám s rozumem: “Uspokojit a neuškodit”. (Ty větrníky se nepočítaj :)) Na začátku jsem s jizvou trošku bojovala, ale díky tlakové masáži a péči se vše srovnává jak má, ale to by bylo na extra článek.

 

Poprvé

První “trénink” jsem rozhodně nešla na výkon. Chtěla jsem zjistit, co si můžu dovolit a stačila bohatě 20ti minutovka, většinou 10 opakování ve 3 seriích, jak je vidět ve videu níže. Na začátku jsem se trošku rozehřála pohupováním na míči a konec věnovala delšímu protahování než je ve videu. Rozhodně jsem nic nešla do bolesti, ale bylo příjemné to pálení nohou a zadku. U břicha si dávám extrémní pozor na diastázu, abych ji zbytečně nedráždila. V momentě, když jsem cítila nepříjemné pnutí v břiše jsem přestala.

Cviky na břicho po císaři nejsou tabu, jak se všude píše, musí se jen vynechat přímý břišní sval. Kolářovské cvičení - medvěd apod. jsou povoleny stejně tak jako šikmé břišní svaly.

Zatím nedám poskoky, ani se na ně ještě v hlavě necítím, proto se do běhání ještě nehrnu, i když jsem si v porodnici plánovala, jak budu celý podzim běhat s kočárkem. Za to TRX si s sebou vezmu a v parku ho pěkně podrtím. Bolavý záda nade mnou nevyzrajou.

Už teď se těším jak vám příště postnu něco z venku s kočárkem, ať nejsme odkázány jen na zázemí domova, protože nevím jak vy, ale mně to doma docela rozptyluje.