Zpět na výpis článků

Polohovací a rostoucí stůl Lifitor

Publikováno 13.04.2022  |  Nikola radí/zkoušíPoslední půlrok jsme se poměrně intenzivně zabývali dětským stolem. Viděla jsem jich nespočet a pokaždé mi vadilo, že je to radost na chvíli. Protože buď na něj byla Emička za chvíli veliká a nebo malá, nebo byl s nějakým motivem například Elzy u které nevím, zda bude ještě za rok v kurzu. 

Díky přednáškám a školením ergonomie, které dělám, kladu důraz na správné sezení u dítěte už od malička. A když přišla nabídka na testování dětského polohovacího stolu LIFTOR, neváhala jsem ani na chviličku. 

 

Stůl přišel do 3 dnů a jeho sestavení by zmákla i každá maminka sama. Celý byl sestavený za pár minut. 

Překvapila mě jeho elegantnost a zároveň i bytelnost.

 

Jednoduché ovládání

Ovládání výšky stolu je naprostou autentické. Emičku to ani nepřekvapilo a věděla, hned na první dobrou, k čemu 2 šipky slouží. Občas se na něm i radostně povozí a díky nosnosti 40 kg se nemusíme bát, že by ji třeba neunesl, v horším případě se poškodil. Jede maximální rychlostí 15 mm/s, takže nehrozí vystřelení ke stropu nebo prudký sesuv k zemi.

Díky svým rozměrům 200 x 90 cm zapadne do každého pokojíčku. Jeho velikost je komfortní a zcela dostačující. 

Aby byl ovladatelný, je potřeba zapojení do sítě. Rozhodně se nemusíte obávat trčení nejrůznějších kabelů, součástí balení jsou “držačky”, který spolu s kabelem připevníte na spodní část desky stolu. My máme bohužel zásuvku na druhé straně místnosti, ale kabel je dostatečně dlouhý a dosáhl.

 

Pokojíček na hraní

U mnoha stolů můžete vidět ostré rohy. Ty u lifotru nenajdete, takže se nemusíte bát nejrůznějších úrazů s rohy spojené. 

Co jsme ocenili všichni, je fakt, že stůl lze nastavit do výšky, kdy stojíte. Což je skvělé i do budoucna, kde je možné kombinovat sezení a stání. Nyní, když zrovna nemaluje si na stůl dává domeček se zvířátky a nastavuje si je do sobě pohodlné výšky, protože u této hry se zrovna špatně sedí. 

Skvělým doplňkem jsou i postranní háčky, kam je možné do budoucna zavěsit různé kapsáře (třeba na výtvarné potřeby) nebo aktovku, aby se neválela po zemi.

 

Už od miminka nás doprovází rostoucí STOKKE židle a tak mohu říct, že dětský stůl liftor je ze mě skvělou volbou, protože poroste s naší Emou. A kdo ví, třeba právě na jeho desce se jednou bude psát diplomová práce.