Zpět na výpis článků

Pokračování s příkrmy - ovoce, křupky, kaše

Publikováno 23.03.2019  |  Matka v běhuNež jsem se dostala k napsání pokračování s příkrmy, stala se z Emči labužnice. Ale o tom víc zkušeností jsme nasbírali.

 

Se zeleninou a masem se zkamarádila (ZDE), a ovoce, bylo jak za odměnu!

Zachovala jsem při nasazování nových druhů opět stejný postup 2-3 dny testování jednoho nového druhu. Pro začátek hruška, jablko, švestka a banán. Samozřejmě, že banán byl největší favorit a tak do dneška, když něco nechce jíst, tak přidám trošku banánu a jen se zapráší. Postupně padla na řadu i meruňka, u které nemůže vidět ani skleničku. Ta prostě neprošla. Ale namilost vzala ještě broskev.

Dál máme na programu jahody a test avokada, který jen lehce přidám do ovocné svačiny. Tak uvidíme, kam nás posunou zdravé tuky.

 

Samozřejmě, padly i křupky

Do rukou se mi dostaly FAMILY SNACK https://www.familysnack.cz , které jsou pro prťousky buď v zeleninové verzi a nebo sladké “oslazené” sladem. Já osobně musím říct, že hodně chutnaly i nám (mají verze i pro rodiče). Po čokoládových se doma jen zaprášilo.

Mezi hlavní favority v jídelníčku slečny Emy patří Kukuřičné tyčky rej. Kratší rýžové taky vezme na milost, ale už to není taková zábava jako ty dlouhé, které aspoň na chvíli zabaví.

 

KAŠE

Občas ke snídani dostává i kaše. Sázím na Nominal (jáhlová, rýžová, ovesná), se kterými mám dlouholetou zkušenost. Ani country life nebyl krok vedle. Hlavně, když je v ní i banán, myslím tím kus ovoce, ne příchuť.

Kaše na noc nedávám.

 

LEPEK a PŘÍLOHY a RYBY

Po 6ti měsíční kontrole jsem začala nasazovat i lepek a přílohy. První byl cous couse, pak těstoviny, rýže, jáhly… Jednoduše miluje vše.

Co se týče ryb, je lepší začít sladkovodními, no, ale u nás byla první treska a losos. A taky to přežila :)

 

OVOCNÉ KAPSIČKY

U nás vedeno jako nouzovka, ale jinak jsem pořídila plnitelné kapsičky a zatím je láduji buď přesnídávkami a nebo doma udělaným ovocem. A když není jiná možnost, sáhnu po HIPP kapsičkách nebo ovocňáčku.

 

Ukázka našeho dne:

ráno: kaše s 1/2 banánu

oběd: např. barmbor, pastyňák, mrkev někdy i maso

svačina: ovoce a občas nějaká křupka.

Jinak je na programu dne mléko.