Zpět na výpis článků

Miminkem pro mě nic nekončí, ba naopak všechno začíná

Publikováno 22.04.2018  |  Matka v běhuČas je neúprosný, ale nápadů je milion… Měla jsem ještě hodně plánů, co všechno chci a nebo musím stihnout než doma přivítáme malý uzlíček, ale nakonec jsem se rozhodla, dát věcem trošku jiný řád. Jednoduše dojet to nejnutnější, protože zbytek prostě tak nějak počká a nebo prostě nemá být.

Mnoho lidí mi říká, že pak už si neodpočinu, tak na ně poprvé dám a sama sobě jsem si slíbila, že 1. 7., s úderem začátku prázdnin si střihnu taky takové mini prázdniny.

Při psaní knížky, na které už makám od loňského léta jsem si říkala, že hned jak vyletí do světa, vrhnu se hned na druhou.

S čekáním miminka přišlo hodně otázek, ale nikde žádné kloudné odpovědi. Nenašla jsem skoro žádný ucelený zdroj, kde bych mohla čerpat. A právě i to mě vedlo k tomu, věnovat jednu část blogu i dětem a maminkám. Postupně se chci zaměřit na:

stravu,  co je vhodné a nevhodné, jak moc ovlivňuje strava v těhotenství naše miminko,

aktivity,   kterým se vyvarovat a které jsem třeba i přes zákaz vyzkoušela,

cestování,

nemoc v těhotenství,

káva a kofein, nebo jiné zakázané potraviny,

výbavu, jak jsme řešili kočárek a jiné vybavení,

kosmetika během těhotenství a pro miminko,

strava po porodu,

cviky na pánevní dno a o čem se nemluví,

porodní plán a na co všechno se připravit,

manipulaci s miminkem,

cviky po porodu,

a mnoho dalších témat.

 

Pamatuji si jako dnes, jak na mě vyskočily ty dvě čárky a jedna z věcí, kterou jsem si hledala byla, co všechno můžu a nemůžu jíst nebo dělat v těhotenství. Přišlo mi, že těhotný nemůžou snad nic. Teď už se usmívám a užívám si každý den, který mě přinese nějakou novinku.

Ono být hyperaktivní není jen tak. Rozhodně si nemyslím, že bych ležela doma, to už by muselo být. Často slýchám, že se budu divit, až se nám narodí hyperaktivní dítě. Směju se, třeba bude nakonec rádo, že už je venku a nikdo s ním pořád někde nelítá a může si v klidu spát :)

 

Aby to nebylo málo, rozhodla jsem se založit i instagramový účet #matkavbehu, kam budu vkládát nějaké ti tipy a triky.