Zpět na výpis článků

Kosmetika a postřehy v těhotenství

Publikováno 07.05.2018  |  Matka v běhuBabské pověry tvrdí, že holčičky maminkám berou krásu, zatím co u kluků jsou z vás kandidátky na Miss. Nooo, doufám, že u porodu nebudeme překvapeni, ale zatím ještě nelezu kanálama, abych nestrašila chrudimské děti, a to to mám skoro za pár.

Od začátku je to ale velký boj s kůží jako takovou. Díky velký mrazům, které přišly na konci zimy jsem měla pocit, jak když bych byla vyschlá jak treska. Určitě jsem nebyla jediná, což mě tak nějak zahřálo na srdci, ale vyzkoušela jsem nemálo krémů, olejů a všeho, ale ve finále kloudně nic nazabralo.

 

Na břicho a stehna olej, jinak mléko

Jedna věc mě překvapila. Když jsem problém zhoršoval a já už se loupala jak po dovolené u moře (na které jsme bohužel nebyly), řešila jsem to už i s kosmetičkou. Přišlo zjištění, že olej má veliké molekuly a tak není vždy nejvhodnějším pomocníkem. Takže když už jsem skoro v olejové lázni ležela, protože se přeci mám co nejvíc promastit, přišla zpráva, že tudy cesta nevede.

ALE! Boj s největším strašákem, se striemi, je ideální zahájit ideálně v předstihu, ale kdo může přesně vědět, kdy na vás vyskočí dvě čárky? Každopádně hned od začátku je vhodné kůži, kde bude hodně namáhána připravovat na zátěž. Já jsem zvolila pěstící olej proti striím od weledy. Zaměřila jsem se na břicho, stehna a prsa a doufám, že pokožka mi za to jednou poděkuje. Zatím bez jediné pajizévky. Často ale slýchám, že problém strií je dán i geneticky, takže ještě zjistím od mamky, jak ta kdysi pochodila. Zbytek těla mažu mlékem, které je mi příjemné a v daný okamžik mi padne pod ruku. To už nějak neřeším a mám jich doma více a jedu podle chuti a nálady. Na trhu toho nalezneš mnoho, někdo sází na Weledu, jiný na Bioil, Saloos, doporučovali mi Elastique- Q, který má zase výhodu, že se vůbec nemastí… Jedno platí pořád, hlavně mazat!

 

Občas mám i pocit, jak když by mé tělo bylo orná půda pro vlasy, chlupy a nehty. Zatím co mě všichni straší, jak to potom všechno vypadá, mám teď pocit, že bych si mohla dělat zásoby a kadeřnice by ani nestíhala stříhat houštinu. Někomu barva ne a ne chytit. Všechno je dáno vlivem a změnou hormonů v těle, které s námi cloumou od rána do večera. Proto se nedoporučuje žádná velká změna. Hustota má zase svou daň a já se můžu udrbat, takže mě neminuly ani balzámy na pokožku hlavy, nebo kompletní výměna všech šamponů, protože jinak bych vypadala, jak když doma pěstujeme blechy.

 

Zajímá tě, co jsem testovala a nakonec vybrala pro Emču? O tom zase příště.