Zpět na výpis článků

Kniha Postav si svou postavu

Publikováno 11.10.2018  |  Nikola radí/zkoušíUž je to pár let, kdy jsem seděla ve školní lavici a po vzoru babičky si říkala, jaký by to bylo napsat knížku. Uplynulo hodně let a já v zahraničí viděla program, který mě zaujal a přišel mi fajn, jenže u nás jsem nic takového nenašla. Když jsem měla na trénincích plno, lidi byli z daleka a nebo jsem jela na dovču a nechtěla jsem aby vynechali cvičení, začala jsem na FB postovat domácí úkoly. Mělo to ohlas, lidi fakt cvičili, měli se v pátek na co těšit a v neděli sázeli příspěvky jaký byl trénink. A tak vlastně vznikla první myšlenka, vytvořit program 3TOGO = kdokoli, kdekoli, kdykoli, který rok frčel online.

 

Na začátku jsem se bála. Bála jsem se hodit svůj názor na papír, natož to vydat knižně. Ale pak jsem měla jednu přednášku na téma Mýty ve stravě na teambuildingu pro Albatros. Přednáška ještě ani neskončila a přišla nabídka: “Sepište to, my to vydáme!”, 3TOGO program je taky nadchnul! A tak vznikl první nástřel knihy Postav si svou postavu.

 

Je jasné, že neexistuje nic univerzálního, ale pevně věřím, že v knížce Postav si svou postavu si každý najde to svoje. Za 10 let praxe se mí klienti a lidé, kteří mi psali emaily, stali mou motivací. Nikdy bych neřekla, jak ohromný vliv mají média i na absolutně vzdělaného a rozumného člověka. Jak ho umí strhnout na svou stranu a přemluvit ho vypít koktejl zázraků, po kterém se ráno zaručeně probudí s tělem Victoria Beckham. Zavítali ke mně i takoví, kteří měli pocit, že dokud na tréninku nepozvracejí, trénují pod svoje možnosti a trénink jim nic nedal. Ani vyhřezlé plotýnky s lékařskou zprávou, že sport je pro ně doživotní stopkou nebyly výjimkou, jen s rozdílem, že paní dnes běhá a užívá si sportu plnými doušky. Všechno jde, když se na to jde s rozumem. Selským rozumem! Ale jak se v dnešním světě “zdravého stravování” vyznat?!

Kniha má celkem 2 části. První je věnovaná stravě. Nejsem zastánce jídelníčků na míru s přesně danými jídiy a velikostí porcí. Proč? To se dozvíš v knize. Stejně tak, jako vliv psychiky na stravu. Najdeš tam i kapitolu o regeneraci a nebo nejčastější mýty ve stravě a sportu. Druhá část je věnovaná cvičení. Kde tě čeká celkem 12 tréninků na 12 týdnů, které jedeš buď na čas nebo na opakování. Na konci je i bonus, když by bylo potřeba se dorazit.

Jak dlouho to všechno trvalo? Za knížkou je víc než rok odříkání, 10 let praxe a nespočet přečtených informací. Někdy si říkám, jestli až si ji přečtu za 5 let tak zda bude chuť ji celou přepsat. Lidi se mění a vyvíjí, stejně tak jejich názory. Kdo ví, třeba bude i druhý díl.