Zpět na výpis článků

Joga pro běžce - pot a dřina

Publikováno 12.03.2016  |  Cesta za snem - MARATONJóga není jen o Indech, kteří dokáží vcucnout břicho k páteři, překřížit nohy za hlavou a sednou si na dvacet let do jeskyně a meditovat, ale je to pomocník i pro nás sportovce!

A tak jsem nemohla oslovit nikoho lepšího, než Elišku Vydrovou! Eliška se věnuje učení jógy s profesionálními sportovci, amatéry i úplnými nováčky po celém světě! Zaměřuje se na možnosti poznání vlastního těla a jeho limitů pro lepší výsledky a prevenci zraněním!

Musím říct, že to byla dřina, ikdyž na lekci jsem přicházela s úsměvem, domů jsem se vracela zničená, jako po boji. Účinky se dostavily i druhý den - byla jsem jak zpráskaný pes. 

Eliška si připravila speciální skladbu cviků zaměřených na běžce a tak mě neminul: holub, pes, kraví obličej a jiné zvířecí delikatesy, které doslava lámaly a natahovaly zpátky mé zkrácené tělo. 

Elišky nejčastější hláška v hodinách je: „Jóga bez napojení na dech je jen další fyzické cvičení!“. A tak jsme dýchaly snad až do bezvědomí. Aby to nebylo málo přišly na řadu i pozice, kde jsme trávily snad celou věčnost. Když jsem se konečně naštelovala, Eliška se pousmála a přišlo sdělení: "Teď si to 6-8minut jen užívej a prodejchávej". Prodejchávat bolest?! Světe div se, ale po pár minutách utrpení napětí polevilo a přišla úleva. Ta ale netrvala dlouho, protože když jsem se začala chytat, přišla další pozice a jelo se nanovo.

Největší peklo byla lýtka. Zatím co Eliška si v klidu dosedla až na paty, já byla ráda za doknutí se holení kosti lýtkového svalu. "Ber to ve více úhlech, ať projdeš celý ten svaly". Rada nad zlato, v tu chvíli jsem si vyčetla každou minutu, kdy jsem se nevěnovala protažení!

Díky záznamu, který během lekce vznikal jsem odhalila řadu nedostatků a obtíží, které mohou být odrazem nejedné bolesti, ale o tom už brzy více! Tímhle s Eliškou určitě nekončíme!

Více o ní, józe a Eliščiných dobrodružstvích na:
www.elimentphoto.com