Zpět na výpis článků

Jak vybrat kočárek a neudělat krok vedle

Publikováno 21.04.2019  |  Matka v běhuKdyž jsme vybírali kočárek, šlo hlavně o to, aby se nám líbil až s ním budeme jezdit. Já poblázněná hormony měla vybráno hned. Věděla jsem který chci snad ještě před tím, než jsem kdy čekala dítě. Ale byla to správná volba?

 

S bugáčem krok vedle

Abych ho nepohanila uplně, musím říct, že lepší hluboký kočárek (kočár s korbou) jsme si asi na naše výmysly, vybrat nemohli. Byla veliká, prostorná a dala se i hezky naklonit, když už ji jen nebavilo koukat do nebe a chtěla číhat po okolí. To vše až do 8. měsíce, jsme ještě netušili, jaký stroj doma máme. Těsně před porodem se mi dostal do rukou článek o “raketových” kočárcích, ale tenkrát jsem mávla rukou. “Zas tak moc času v něm trávit přeci nebude.”

8 měsíců s Emčou uteklo jako voda, venku roztál sníh a její touha vidět nás vyburcovala vytáhnout sporťák ještě dřív než si sama sedla. “Sklopíme to co nejvíc do lehu!” , omlouvali jsme informace o rakeťácích.

A pak jsem si doma ten sporťák sestavili. Byla to raketa jak vyšitá. Aby jsme si rozuměli, v rakeťákách dítě sedí i v leže, jak když ho máte každou chvíli vystřelit na Měsíc.

 

Sed

Bohužel ale sedíme celý život a ze samotného sedu máme mnoho komplikací… Tak proč přetěžovat a špatně ovlivňovat vývoj už takto malých dětí. Větší problém dnešní doby je, že děti jsou posazovány dřív, než si vůbec samy sednou. Mnohdy to právě kočárky začína. Kam to tedy vede, když nebudu chtít odborně rozebírat, co se v těle děje?

- bolesti zad,

vyboulené břicho,

problémy s chodidly,

vadné držení těla,

nohy X nebo O,

- a mnohem více

 

Správný kočárek

Správný kočárek by měl být prostorný, ale hlavně by měl jít do absolutního lehu.

 

Neberte to jako odsouzení maminek, které vozí děti v rakeťákách, ani já je neodsuzuji, je to pouze jen doplnění informací a třeba to změní pohled nějaké mamince při výběru.


 
AUTOR fotografie: Kristýna Maňáková