Zpět na výpis článků

Ema dostala Antonii Emmu

Publikováno 14.08.2020  |  Matka v běhuNedávno jsme měli tu možnost pořídit konstrukci pro děti, ale i dospělé, Antonii Emmu. Jaká je, co vše se s ní dá dělat a sklidila opravdu takový úspěch?

 

U konstrukce vidím maximální využití pro všechny členy rodiny. Máme FABER 26 a na dětském cvičení FABER 13. Rozdíl je v tom, že čím vyšší číslo, tím více staveb je možné vytvořit. Antonii ale milují hlavně naše návštěvy. Kromě prolejzaček nabízí i houpačku, lano na přitahování a šplhání pro větší děti, různé délky skluzavek, horolezeckou stěnu apod. Prostě nesmyslné množství plné variability!

 

Konstrukci je možné využit buď volně v prostoru a nebo ji připevnit ke zdi. Manipulace je poměrně jednoduchá (hlavně pro lidi s fantazií a představivostí, my ostatní jedem stavby podle návodu :) ).

 

Fyzioterapeutky Petry Dachovské jsem se také ptala na názor na konstrukci a její odpověď asi už nepotřebuje žádný další dodatek.

“Domácí prolézačky jsou pro děti super, obzvláště v období, kdy nemohou jít moc ven a přirozeně se hýbat, a tudíž posilovat celé tělo. Dítě potřebuje prostor pro pohyb a hru. Při lezení po prolézačkách zdokonaluje svou pohybovou koordinaci, rovnováhu, orientaci těla v prostoru. Tím, že má dítě k prolezacce neustálý přístup, je na ní často. A proto jeho motorické dovednosti rychleji rostou, jsou plynulejší a ladnější, zvyšuje se jeho svalová síla a obratnost. Jeho pohybové stereotypy se kvantitativně i kvalitativně rozvíjí. Posílení důležitých svalů umožňuje správně vzpřímené držení těla, páteř je tudíž volně rotabilní a mimo jiné to příznivé působí na držení hlavy a dýchání. Nejlepší na tom všem je, že děti to baví, že si hrají, ale přitom celou dobu cvičí pro své zdraví. Pro dítě je důležité, aby mělo radost z pohybové aktivity a díky tomu ji mohlo rozvíjet.”