Zpět na výpis článků

Co si před porodem vyslechne každá?! I když nechce..

Publikováno 26.07.2018  |  Matka v běhuJednou je vždycky poprvé a na první dítě vás ani ta nejlepší příručka nepřipraví. I když jsem si na začátku zakázala cokoliv číst, stejně mi to nedá a google se občas stává pravou rukou společně s emiminem nebo modrým koníkem. Naštěstí to po chvíli vypínám, protože rychle vystřízlivím z oparu lačnosti po informacích a zjištění, že tady se toho vážně moc nedočtu.

Horší ale je, potkat kámošku, která své “poprvé” (čti první dítě), přivedla už na svět a je plná informací, o kterých se chce podělit. Je to zvláštní, ale zatím mi snad žádná, až na jednu výjimku (měla plánovaného císaře) neřekla nic hezkýho :)

A tak v návaznosti na Seznam na co se těhotných neptejte, tu máme nový seznam - Co před porodem nechcete slyšet!

Otočené mimino - Už se ti otočilo? Ne jo? no tak to bych jako fakt nechtěla, no to je strašný! Po těhle slovech je určitě každá v klidu s lehkým spánkem.

Teplo - V těch vedrech je ten porod strašnej, to si připadáš, jak když rodíš v bazénu potu, tam ti ani kbelíky ledu nepomůžou! Asi holky opomněly, že tam je klimatizace

Nástřih - Necháš se nastřihnout nebo natrhnout? Jako ono si nevybereš, to šití je 100% horší než celý porod. Já rodila 18 hodin a klidně bych si to celý střihla znova, ale šití?!

Kojení - Budeš doufám kojit! Hele nekoj, pak už s tebou doma ani nebude chtít nic mít, fakt tě to poznamené na hrudníku!

Císař - Já bych se nachala určitě šmiknout, na to svojí nejlepší kámošku mám až moc ráda, uvědom si, že už nikdy nebude jako dřív a doma tě v noci ani nepozná.

6ti nedělí - Porodem to nekončí, budeš jak ůplněj blázen, se kterým se to nedá vydržet

Bolest - Tak strašně to bolí, že když bych nebyla přivázaná, vyskočím z toho otevřenýho okna co tam bylo

Jak dlouho to trvá - Je to fakt nekonečný, takhle dlouhých 38 hodin jsem nikdy nezažila!

Porodní plán - Máš jako porodní plán, všechno jim to tam napiš! Ať vědí, co dělat!

 

Holky, moc díky a předem se omlouvám těm, co se tam našly :) Pevně věřím, že 38 hodin v absolutní bolesti by nám příroda nedarovala, stejně tak i v to, že bolest vystřídá radost. Takový dáreček, jako je miminko přeci nemůže být zadarmo. Plně vše nechám na personálu bez plánu, protože myslím, že tohle si fakt nenaplánuji. A věřte, že děkuji za všechny rady, jak už ji dostat ven, co bych dala za to, když by aspoň jedna platila :)