Zpět na výpis článků

2. trénink v zápětí

Publikováno 27.10.2018  |  Matka v běhuPo druhé jsem do toho šla trošku víc po hlavě a zaměřila jsem se hlavně na nohy, zadek a mávací svaly (tricepsy). Pozor dávám pořád na diastázu a břicho s jizvou. Nezapomínej, že vše je velice individuální a pokud by byl cvik nepříjemný a nebo dokonce bolel, přestaň.

 

Dřepy jsou, byly a budou součástí každého mého tréninku. Nejenom, že mě baví, ale je to funkční cvik, kdy se aktivuje snad celé tělo, od chodidel až po vlasy. I když to nevypadá i u dřepů krásně maká břicho. Různé pozice chodidel mění aktivaci různých svalů, proto si s dřepem můžeš doslova hrát.

 

Diastáza je potvora, ale když ji nepodceníš spolu s pánevním dnem hned na začátku, tělo ti to vrátí 100krát. Pak tě ani vítr, který se opře do kočárku nerozhodí z rovnováhy.

 

Příště pro tebe mám připravené cviky hlavně na břicho! Ať máme v létě v plavkách co vystavovat.

 

Ani druhý jsem rozhodně nešla na výkon. A bohatě postačila 20ti minutovka, většinou kolem 10ti opakování ve 3 seriích, jak je vidět ve videu níže. I když cviky nohy mám hodně ráda, tak jsem si občas i přidala pár opakování navíc. Nejvíc holek, co ke mně kdy přišlo, si kromě břicha a zadku stěžovalo na ruce… A triceps nám je hodně opticky modeluje. Protože nechci, aby to vypadalo, že máváme dva, když zvednu ruku, vrhla jsem se i na něj. Biceps totiž zatěžujeme hodně přes den, tak je zbytečné ho mordovat i když miminko spí. Na konci se nezapomeň protáhnout :)

Přeji hezký trénink.

 

P.S. neřeším, jestli cvičím ráno nebo večer, když malá usne. Hlavně abych z toho měla radost, bavilo mě to a nevrhala se na to, protože musím, i když se mi zrovna nechce a lezu po čtyřech.